Skip navigation.
Home

koceri's blog

K.E.C.I. - Kočeří Elektronický Cirkulář a Informace

Naši přítelé a modlitební partneři se nás ptají co děláme a chtějí vědět za co se mají modlit, proto jsme se rozhodli vytvořit tyto stránky - K.E.C.I. Označení K.E.C.I. je zkratka z Kočer's Electronic Circular and Information (Kočeří Elektronický Cirkulář a Informace).

 Chtěli bychom zde zaznamenávat formou diáře či blogu v krátkých zprávách to co děláme, naše myšlenky, radosti a starosti tak, aby ti co stránky budou číst mohli sdílet naší radost a Boží vítězství v našich životech a aby se mohli modlit a tím nás nést a pomáhat nám.

"Neste břemena jedni druhých a tak naplňte Kristův zákon." Gal 6,2


Konference mládeže 2017

2.-5.2. proběhla konference mládeže 2017 na téma "Do světla". Přesto, že účast byla menší, než loňský rok, Bůh byl s námi a jednal. Nehledí totiž na množství, ale na otevřenost našich srdcí pro něj a jeho jednání. Semináře byly na různá témata a bylo i několik workshopů, mezi nimiž si největší počet fanoušků získala střelba. Po zadu ale nezůstal ani crossfit a přesto, že fotografického workshopu jsme se zúčastnili jen dva, byl vynikající. Hlavní shromáždění pojednávala téma konference z různých úhlů pohledu a pokud si je chcete zopakovat, nebo jste je ještě neslyšeli, pak nahrávky jsou na TV7 . Fotky z konference jsou ke shlédnutí na webu konference. Konference mládeže byla skvělým časem s naším Pánem, ale také se spoutou sourozenců v Kristu. Jsme Bohu velmi vděční, jak nás celou přípravou i konferencí provedl, provázel a žehnal. Ale také, jak vstupoval i do, pro nás už neřešitelných, situací, když nám např. na poslední chvíli zavolal řečník, že nepřijede, nebo když nám vypadla kapela a několik týdnů se nedařilo sehnat jinou. Bůh je dobrý a ještě lepší a mohli jsme to zažívat nejen při konferenci. Za pár dnů začínáme připravovat konferenci v roce 2018 a už teď se těšíme na to, co má Bůh připravené :)

Jak to teď je s mládeží

V tomto školním roce jsme udělali změnu v setkávání mládeže. Neboť přibylo těch, kteří jsou vysokoškoláky a také těch věkem mladších, rozdělili jsme opět naši skupinu mládež na dvě. Vysokoškoláci se setkávají spolu s Klárkou a Ráďou, kteří nyní bydlí v Budějovicích. Mladší mládežníci mají pak svá setkání spolu s námi (Martinou a Michalem). Pobyty máme opět společné a někdy i rozdělené, to podle toho, komu to jak vyhovuje.

Silvestr s mládeží

Na poslední chvíli jsme se s mládeží domluvili, že si uděláme společného Silvestra. Byla nás sice jen malá skupinka, ale moc jsme si to společně užili. Byli jsme u nás doma, hráli hry, chválili našeho Pána, modlili se a hodně si povídali. Na Silvestra bylo naprosto nádherné počasí, modrá obloha, slunce svítilo a na stromech bylo jíní. Bylo to jako z pohádky a my jsme si to venku super užili.

Příprava konference mládeže

Mezi Vánočními svátky jsme se vadali do Brna na přípravné setkání konference mládeže. Michalovi sice nebylo moc dobře, měl rýmu a teplotu, ale jiný termín, kdy by všichni měli čas se setkat, jsme nenašli. Chvála Bohu za auto, které nám dal, protože jezdí i topí skvěle. Na jihu bylo pěkné počasí, ale u Tábora hustě pršelo, na Vysočině padal sníh a silnice byly neodklizené, jelo se nesnadno. Modlila jsem se, za počasí a skutečně, jakmile jsme u Humpolce najeli na dálnici, byla suchá a před Brnem už svítilo sluníčko. Obávala jsem se cesty zpět za tmy přes Vysočinu, ale silnice tam byla již odklizená, čistá, sníh ani déšť nepadal a kousek zasněžené silnice bylo až od Veselí do Budějovic, ale to se díky Bohu dalo zvládnout. Michalovi bylo čím dál hůř, ale jednání zvládl statečně, co bylo potřeba jsme probrali, následující den prospal v horečce. Prosím, modlete se za mluvčí na semináře a také za chválicí kapelu, kterou zatím nemáme jistou.

God Zone

"Co takhle jet na God Zone?" "A co to je?" "Taková akce v Praze, kde budou hrát eSPé." A tak začalo naše plánování cesty na God Zone. Nejprve jsme plánovali jet do Prahy už v pátek a zůstat tam do neděle. Udělat si společný čas s mládeží, projít si Prahu, podívat se do galerií… Ale to nám překazila cenová kalkulace, kdy jsme zjistili, že náklady by byly příliš vysoké a je jen měsíc do Vánoc. Nakonec jsme tedy naše plány trochu přizpůsobili našim možnostem a vyjeli do Prahy v sobotu ráno. Jeli jsme autem s Luckou, v Praze se k nám přidaly Ali a Míša, a také Nevi s Hedvikou. Setkali jsme se pod koněm, nebo spíše v McDonaldu u koně a pak si prošli Prahu reformační. Navštívili jsem místa, stavby a kostely nějak související s historií protestantismu v Čechách. Nevynechali jsme samozřejmě hrad, ve Starbucks jsme se ohřáli a chvilku odpočinuli a pak už jsme se vydali na Letnou, kde se God Zone konal. Před vlastním koncertem jsme si ještě zašli na večeři do McDonaldu, kde jsme se setkali s mládežníky z Klatovska, Prahy a Brna. God Zone byl skvělý, bylo úžasné být v Boží přítomnosti.

Podzimní pobyt mládeže

Na podzimní pobyt mládeže jsme nesehnali do poslední chvíle žádnou chalupu. Všechno vybouchlo a tak jsem na netu našla různé skautské základny a zkoušela tam volat. Mezi tím jsme se modlili, aby nám Bůh pomohl najít nějaké místo. Byl to ale čas prázdnin a všude bylo plno. Až na základně ve Zlivy nám správce řekl, že by to šlo. Měli jsme radost, ale jen do chvíle, než jsme tam dojeli. Byl to malý domek o 2 místnostech a kuchyni. Sociálky byly nové a tekla tam teplá voda, kuchyně byla také docela dobrá, to obojí bylo báječné. Ale místnost byla průchozí, nízký strop a místnosti na spaní byly zašlé, špinavé a smradlavé. Bylo tam dost chladno a tak jsme zatopili v kamnech. Jedny topili v pohodě, sporák v kuchyni měl malá dvířka, v nichž se nejprve museli zapálit noviny, aby komín získal tah. Tento fígl jsme neznali a tak jsme zatopili normálně, přičemž se ze sporáku vyvalil hustý štiplavý dým a hrnul se víc a víc každou škvírou mezi pláty i kolem komínové roury. V kuchyni nebylo vidět, zastavit to nešlo, větrali jsme a nevěděli, co dělat. Po zavolání správci Michal vytahal doutnající polena z kamen, odkryl záhadu malých dvířek a další dny už kamna topila bez sebemenšího čmoudíku. Větrali jsme celý večer, uzení jak uzenky. Mládežníci přijížděli postupně a čím více jich přijíždělo, tím méně možné se zdálo, že se do domečku všichni vejdeme. Spali jsme kde se dalo. Druhý den jsme se dali do hledání zdroje smradu ve zbývajících místnostech. Nejprve jsme si mysleli, že domeček sloužil za útočiště nějakému bezdomovci a ten tam zanechal špinavé deky a tak jsme všechny staré deky a spacáky vynesli do kůlny na dvorku, ale smrad tam byl stále. Pod postelí jsme našli nějaké další hadry a když jsme je vyndavali, ukázalo se, že tam byl zapadlý zrající sýr Romadůr a byl to právě on, kdo byl původcem toho zápachu. Po jeho odstranění se podařilo místnosti vyvětrat a další noci jsme již spali bez zápachu. Přes den jsme chodili na výlety a hráli hry venku. Okolí bylo na hry dobré, jen okolním sousedům vadilo, že tam běháme a tak nám pod pohrůžkou zavolání policie večerní hru překazili. Snažili jsme se trávit venku co nejvíce času, protože uvnitř jsme byli namačkaní jak sardinky. Společně jsme se zamýšleli nad podobenstvími. Na tomto pobytu jsme si uvědomovali, jak jsme zvyklí na pohodlí a těžko snášíme nekomfort. I takové zkušenosti jsou užitečné. Na fotky se můžete podívat zde.

Ruah

O víkendu 10.-11.9. se v Domažlicích uskutečnilo setkání mládeže nazvavé Ruach (Duch svatý). Míša měl slovo o vytrvalosti a o tom, že klíčem k odemknutí Božích zaslíbení je právě vytrvalost. Kromě chval a modlitem to byl čas her a také skvělých švestek u Kunešů, kde jsme spali. Díky Bohu i všem mládežníkům za super čas. Na fotky se můžete podívat zde.

Pobyt mládeže 2016

V srpnu, 13.-20., proběhl pobyt mládeže na Bukové. V tomto roce s námi jelo několik nových mládežníků a opět jsme si užili čas spolu, s Bohem, hry, povídání, super skvělé scénky a letos také borůvkové koláče. V lese bylo tolik borůvek, že jsme skoro každý den pekli kynutý borůvkový koláč s drobenkou, který chutnal naprosto úžasně. Na fotky se můžeš podívat zde.

Cesta po Izraeli

V úterý 5.7. jsme odletěli do Izraele a vrátili se ve středu 13.7. Byl to úžasný čas a obrovsky jsme si Izrael užili. Díky našemu Bohu, že jsme tam mohli být. Na fotky se můžeš podívat zde , a až sem jednou dá Míša mnou napsaný cestopis, tak si i počteš.

Svatba Klárky a Rádi

Byl to naprosto úžasný víkend a zároveň nejpohodovější svatba, kterou jsme zažili. V pátek 1.7. jsme se vydali do Jindřichovic. Jela s námi Nevi a cestou jsme se v Horažďovicích stavili pro Áňu. Auto jsme měli nacpané k prasknutí, ale dojeli jsme na místo, kde stojí malý zámeček, který z venku vypadá spíše jako tvrz, kolem které je velká zahrada. Byli jsme jedni z prvních, kdo na místo přijel, ale postupně přijížděli další mládežníci a také služebníci mládeži. Počasí bylo skvělé, slunce svítilo, ale nebylo horko, v zahradě se příjemně sedělo a povídalo. Přijelo spoustu lidí, se kterými jsme se už dlouho neviděli a také několik, se kterými jsme se viděli poprvé. Všichni jsme sem přijeli kvůli jediné události a tou byla svatba Klárky a Rádi. Přijeli jsme už v pátek, protože bylo potřeba nachystat mnoho věcí na sobotní svatební obřad a hostinu. V pozdní odpoledne jsme měli krátkou bohoslužbu, chválili jsme našeho Pána, modlili se a Ráďa měl krátké slovo. Pak jsme si sdělili nějaké organizační informace a také si rozdělili práci. Někdo připravoval výzdobu, někdo pekl cukroví, Monča dělala dorty už, když jsme přijeli a teď je dokončovala….pro každého se něco našlo a vůbec nezáleželo na tom, jestli to už někdy dělal, nebo ne. Jednotlivé činnosti si vzal na starosti vždy někdo, kdo už s tím měl nějakou zkušenost a ostatní se přidali k němu. V celém zámečku se připravovala svatba, při tom jsme si povídali a užívali si společný čas. Když vyvstal problém, dali jsme hlavy dohromady a společně našli nějaké řešení…žádný stres a panika. Pozdě v noci jsme šli spát, abychom se ráno opět pustili do práce. Pokoje byly vskutku zámecké, prostě nádherné. Svatba byla ve 14:00, takže kolem poledne jsme skončili s přípravami, vše bylo nachystané, stoly plné jídla, výzdoba hotová a my se šli převléci do slavnostních šatů. Začali přijíždět svatební hosté. Obřad byl v zahradě, po něm začalo sice pršet, ale to nevadilo, kapela i my jsme se přesunuli do sálu. Kapela hrála skvěle a tak jsme si užili i taneční blbnutí. Pozdě v noci jsme padli do postele. V neděli ráno se začalo balit a do odpoledne bylo co dělat. Škoda, že svatba nepokračovala ještě tak 2 dny, když se vše podařilo tak skvěle nachystat. Byl to opravdu úžasný čas s mládeží, s Klárkou a Ráďou a naším Pánem. Na fotky se můžeš podívat zde.

Příprava konference mládeže v roce 2017

V sobotu 4. června jsme se setkali s přípravným týmem konference mládeže a Bůh nám dal téma pro další konferenci. Už teď se můžeš modlit, aby nás Bůh vedl i dál a konference v roce 2017 byla požehnaným místem, kde se mladí lidé setkají s Bohem a budou jeho láskou proměněni.

Velikonoční prázdniny

Od 24. do 28. března jsem s mládeží byli společně na velikonočním pobytu na Kubově Huti. Byl to příjemně strávený čas spolu navzájem a také s Bohem. Bylo ještě docela dost sněhu, ale zároveň už svítilo krásně hřijivé jarní sluníčko. Fotky z pobytu si můžeš prohlédnout zde.

Konference mládeže 2016

Od 28. do 31. ledna 2016 se v Brně uskutečnila již 8. konference mládeže církví Cesta života a Slovo života. Téma konference bylo "Na cestě" a prožili jsme úžasný čas spolu se skvělým organizačním týmem a asi 250 mladými lidmi z celé ČR a také Slovenska. Řečníci se nechali vést Duchem svatým a tak se obraz celé cesty skládal postupně do nádherné mozaiky. Při seminářích Bůh mluvil do srdcí mladých lidí a určitě se radoval, když jej takové množství mladých lidí vyvyšovalo v čase chval, kterým nás provázely požehnané kapely. Postupně se na www.konferencemladeze.cz objeví fotky z této úžasné, Bohem požehnané akce. Již za tři týdny se opět setkáme s organizačním týmem, abychom se ohlédli za konferencí 2016 a začali s přípravou konference 2017. Budeme rádi, když se za nás a celou přípravu, budete modlit.

Silvestr s mládeží

Přesto, že jsme původně mládežnický Silvestr neplánovali, nakonec jsme konec roku strávili spolu se skupinou mladých lidí a byl to požehnaný čas. Někteří přijeli, protože jim nevyšel původní plán, někdo proto, že jiný plán neměl a někdo proto, že chtěl konec roku strávit spolu s Bohem a křesťanskými přáteli. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo všechno přijede a také, do kdy vlastně společně budeme. Sešla se nakonec skupina 8 lidí, hráli jsme hry, chválili našeho Boha, sdíleli se z Bible i se zkušenostmi a taky jen tak byli spolu. Díky Bohu za tento skvělý společný čas.
XML feed