Skip navigation.
Home

koceri's blog

Dvanácté setkání kurzu Alfa

Tématem tohoto setkání byla Církev a očekávali jsme, že právě dnes bude diskuze bouřlivá, protože jsme se již několikrát dostali na otázky kolem církví a odložili jsme je právě na toto setkání. Přesto, po úvodním videu, byly položeny otázky zcela jiné, než ty, které vyvstaly v prvních večerech kurzu Alfa. Mluvili jsme o pestrosti církví, a někteří služebníci se sdíleli s tím, co pro ně církev znamená, čím po ně je. Bylo to velmi příjemné setkání, hostů přišlo 5.

Kurz Alfa - desáté setkání

Tento večer byl už desátým v pořadí, kdy se setkáváme každou středu na Kurzu Alfa v kadeřnictví na náměstí v Č.Budějovicích. Kurz se blíží ke konci, zbývají už jen dvě setkání. Téma dnešní přednášky bylo Jak to říci ostatním. Někteří hosté přijali v průběhu kurzu Ježíše Krista za svého Pána, jiní se vydali na cestu k jeho nalezení. Otázkou snad pro všechny je, jak můžu říci svým známým, přátelům, co se děje v mém životě? Mám jim to vůbec říci? Co jim říci, když se ptají? Hostů přišlo na tento večer velmi málo, pouze 3. Někteří ze zbývajících nám sdělili, že už na tento kurz nepřijdou. Přesto ti, kteří přišli, měli chuť diskutovat, ptát se a sdílet některé zkušenosti s tím, když se snažili někomu říci o změnách ve svém životě, které souvisí s hledáním osobního vztahu s Bohem. Tento večer byl výjimečný také tím, že vynikající koláče s jablky a tvarohem upekl muž a vyrobil k tomu skvělou šťávu z bezinkového květu. Snad dodá i recept, abychom se s vámi o tyto dobroty mohli také podělit.

Devátý večer Kurzu Alfa

Tuto středu jsme se setkali již po deváté a téma večera bylo Jak odolat zlému. Opět jsme se nejdříve podívali na přednášku z videa a pak jsme si na dané téma povídali. Zvláště pro některé hosty to bylo téma vyvolávající silné emoce a smíšené pocity, někdy i silný nesouhlas. Hosté přišli 4, večer to byl příjemný a řeč se stočila i na to, že Kurz Alfa pomalu končí a co bude potom. Bylo milé vidět, že se během kurzu vybudovaly vztahy, o které tito lidé nechtějí přijít.

Weekend Ducha svatého

Dnešní den jsme strávili společně s účastníky Kurzu Alfa, shlédli jsme hned dvě přednášky na téma Duch svatý a Dary Ducha svatého, pojedli skvělé dobroty, udělali si krátkou, ale osvěžující procházku a popovídali si na uvedené téma. Na závěr jsme se modlili za přítomné a žehnali jim. Na otázku, zda chce někdo z přítomných přijmout oběť Ježíše Krista a ustanovit jej Pánem svého života, se jedna žena rozhodla vydat Ježíši svůj život. Máme z toho velikou radost a jsme Bohu velmi vděčni, že již tři lidé během tohoto Kurzu Alfa ustanovili Ježíše svým Spasitelem.

Osmý večer Kurzu Alfa

Osmé téma Kurzu Alfa je Duch svatý a to bylo právě tuto středu, kdy jsme se sešli opět v malém útulném kadeřnictví na náměstí v Č. Budějovicích. Venku bylo celý den horko, sluníčko pálilo a v průběhu večera teplota v místnosti stoupala výš a výš. Přesto všichni vydrželi, poslechli si přednášku z videa a pak i dlouho diskutovali nad ne právě jednoduchým tématem. Hostů přišlo tento večer 8. Tímto večerem jsme vstoupili do víkendu Ducha svatého, kdy se sejdeme ještě i v sobotu a budeme pokračovat v načatém tématu.

Kurz Afla - sedmý večer

Tuto středu jsme se na kurzu Alfa sešli už po sedmé. Téma večera bylo Jak se nechat vést Bohem. Hostů přišlo 6 a buchty byly jablečné a povidlové a jako obvykle výborné. Při diskuzi se nejvíce mluvilo o tom, jak Bůh vidí partnerské vztahy a to zejména vztah křesťana a nevěřícího. Ve 21:00 jsme zakončili setkání modlitbou a požehnáním.

Šesté setkání kurzu Alfa

Ve středu pokračoval kurz Alfa už šestým setkáním. Tématem večera byla Bible jakožto Boží slovo. Po videu jsme bouřlivě diskutovali nejen o Bibli, ale především o tom, jak poznat Ježíše Krista a jak být dotčeni Bohem. Hostů přišlo 8 a obrovskou radost jsme měli z toho, že dva z nich přijali Ježíše Krista svým Spasitelem a tuto sobotu budou pokřtěni vodou jako vyznání toho, že v Kristu přijímají odpuštění hříchů.

Karlovy Vary

Pondělí a úterý jsme strávili s Klári a Hanki, což jsou naše kamarádky a zároveň děvčata, která v nedávné minulosti byly součástí skupiny mládeže, kterou vedeme. Klári teď bydlí v Plzni a Hanki je v tuto chvíli na lázeňském pobytu v Karlových Varech. V pondělí jsme (Michal a Martina) odjeli do Plzně, kde jsme strávili moc příjemný čas s Klári. Po delší době jsme měli zase trochu času, kdy jsme mluvili o tom, v čem právě stojíme a co prožíváme a vzhledem k tomu, že se Klári podílí na vedení a organizování ekumenické konference pro mládež UNIT, mluvili jsme i o UNITu. Kromě jiného jsme se prošli večerní Plzní a poseděli v příjemném prostředí Cross Café. V úterý ráno jsme společně odjeli do Karlových Varů, kde jsme se setkali s Hanki. Ta nás provedla lázeňskou částí města, vyšplhali jsme na vyhlídku Jelení skok a Michal ochutnal snad všechny vřídelní prameny, které tam jsou. Samozřejmě jsme si dali čerstvé ještě teplé Karlovarské oplatky a super obědo večeři v McDonaldu. Původně jsme měli Hanki přivézt domů, ale prodloužila si pobyt a tak jsme ji ve Varech nechali a večer se vydali na cestu zpět na jih. Cestou jsme ještě v Teplé vyzvedli Honzu, který studuje na vysoké škole v Č. Budějovicích a chodí na vysokoškolskou skupinu, kterou vedeme. Byli to nádherné dva dny, které jsme strávili s lidmi, kterým sloužíme, ale kteří jsou zároveň našimi přáteli. Je povzbuzující vidět a slyšet, jak tito mladí lidé žijí svůj vlastní život spolu s Bohem, jejich zkušenosti, zápasy, někdy výhry, jindy prohry a vidět, jak přesto všechno jdou ve víře dál. Chvála Pánu za tento čas a za takové povzbuzení. 

Pátý večer kurzu Alfa

Dnešní večer jsme se podívali na pátou přednášku kurzu Alfa na téma Proč se modlit a pak jsme si na toto téma povídali při čaji, koláči, bábovce a vynikajících piškotových jednohubkách. Hostů dnes přišlo 7 a po horkém slunečném dni to byl příjemně strávený večer. Vzhledem k tomu, jaké dobroty na Alfa večerech míváme, jsme si dnes řekli, že bychom se o ně chtěli podělit i s ostatními a vytvořit Alfa kuchařku. Pokud se nám ji podaří sestavit, určitě vás budeme informovat, kde bude ke stažení.

Alfa počtvrté

Tuto středu se sešlo na večeru Alfa kurzů 7 hostů a tématem večera bylo Jak získat víru. Stejně, jako na předchozích setkáních, jsme se podívali na videopřednášku a pak si povídali nejen na toto téma. Celý večer mohl nást přezdívku "rohlíčkový", protože děvčata, aniž by se domlouvala, upekla skvělé rohlíčky. Jedny byly ze slaného těsta, uvnitř nadívané šunkou a nivou, druhé sladké uvnitř s povidly, obalované v cukru. Obojí naprostá ňamka.

Kurzy Alfa - třetí večer

Dnes jsme se setkali už po třetí, abychom si společně povídali o to, proč Ježíš zemřel. Bylo nás celkem 11, z toho 5 hostů a večer to byl opravdu příjemný, plný otázek a inspirace k přemýšlení. Oxana připravila skvělé palačinky, které se podávaly se šlehačkou, kouskem štrůdlu a černým čajem, což bylo naprosto luxusní. Ve 21 hodin nás Michal musel zastavit v naší diskusi, abychom se vůbec dostali domů, ale je toho ještě mnoho, co zůstalo otevřené na příští setkání.
 

Druhý večer kurzů Alfa

Před chvílí jsme se vrátili domů z druhého setkání kurzů Alfa. Tématem večera bylo "Kdo je Ježíš?" Také tento večer přišlo 6 hostů (čtyři, kteří byli už na prvním večeru a 2 noví), bylo nás tedy celkem dvanáct. Lenka upekla vynikající buchtu s karamelem a oříšky, kterou jsme si s chutí dali. Po shlédnutí videopřednášky jsme chvíli diskutovali o víře, Bohu a zazněla i osobní svědectví o hledání Ježíše.

Kurzy Alfa

Dnes, ve středu 4.4.2012, jsme měli první večer kurzů Alfa naší církve. Byl to úžasný čas, který jsme strávili spolu s lidmi, kteří na Alfy přišli a také s naším týmem. V týmu přímo na místě bylo šest lidí, kromě toho jsme moc vděční za ty, kteří nejsou fyzicky přítomní na kurzech, ale tvoří naši modlitební podporu. Kurzy Alfa máme v prostorách kadeřnictví, jehož majitelkou je Oxana, a které je přímo na náměstí. Místnost byla nacpaná k prasknutí, ale našlo se místečko i pro stolek s pohoštěním, o které se postarala Lenka, která upekla skvělou buchtu a hostům ji nabídla spolu s čajem. Nejprve jsme se podívali na úvodní přednášku ke kurzům Alfa a pak se už rozproudila diskuse, do které osobními zkušenostmi přispěli zejména Kája, Vlastík a Oxana. Michal a já (Martina) jsme se postarali o technickou stránku večera. Hostů přišlo šest a věříme, že si večer užili a že se jich Duch svatý dotýkal.

Jarní pobyt mládeže

Uplynulý týden byly jarní prázdniny a my jsme je se skupinou mládeže, kterou vedeme, strávili na Veselce pod Boubínem. Byl to týden her, povídání, výletů, ale také řešení některých ne právě příjemných situací. Když nás Bůh povolal do služby mládeži, věděli jsme, že nechceme být pouze tvůrci zábavných programů, kterých se mladí lidé zúčastní, mají skvělé zážitky, ale nic moc víc pro jejich rozvoj, osobnoství i vztahu s Bohem, jim to nedá. Naší vizí bylo a stále je, vytvářet prostředí, v němž se mladí lidé budou cítit přijatí skupinou svých vrstevníků, pomáhat jim najít a rozvíjet svůj osobní vztah s Bohem a umožnit jim objevit sami sebe, to kým jsou Bohem stvořeni a do čeho jsou povoláni a do toho také vstoupit. To není právě snadné a často to s sebou nese nelhostejnost k tomu, jak tito mladí lidé žijí, co prožívají, jak jednají. Nelhostejnost ve smyslu zájmu, ale také vstupování do konkrétních situací, rozhovorů, výzev, což ne vždy je přijato s nadšením. Příležitost k takovým rozhovorům jsme měli i při tomto společném jarním pobytu, který byl poměrně bohatý na různé výzvy. Jednou z nich byl výstup na vrchol Boubína, kde ležela stále ještě velká vrstva sněhu. Cestou jsme nejdříve netrefili značku a došli skoro až do Kubovi Hutě, zašli jsme si tím o několik kilometrů, ale nakonec se ukázalo, že jen díky tomu jsme byli schopni dojít až na vrchol. Kdybychom šli původně plánovanou cestou, nemohli bychom projít závějemi sněhu, které nám ztěžovali následný sestup dolů. Sluníčko nádherně svítilo a sníh v údolí mizel téměř před očima. Na fotky se můžete podívat tady.

Konference mládeže 2012

Od 2. do 5. února jsme pořádali konferenci mládeže, tentokrát měla název ON. Konference se konala už po čtvrté a je vzrušující sledovat, jak Bůh vede jednotlivé konference, témata a jak vše na sebe navazuje. Ve čtvrtek odpoledne jsme s plným autem mládežníků odjeli do Brna, kde v prostorách církve Slovo života konference probíhala. Jak už napovídá název konference, bylo vše směřované na Ježíše a ústředním veršem z Bible bylo: "Já (Ježíš) jsem cesta, pravda i život." Náš život má směr a sílu, když známe pravdu, žijeme Kristem a jdeme. Znát pravdu znamená vědět odkud kam jdu, jaký směr má můj život, jaký cíl má cesta, po které jdu. Abych došel tam, kam jdu, musím mít vytrvalost, musí mi stačit dech a zároveň nemohu stát a čekat, až se něco stane, ale musím být aktivní. Musím jít, překonávat překážky, hledat, tlouci. Dech mi na cestě nedojde, když nespoléhám jen na své síly, které jsou omezené, ale když žiju Kristem, který mi dává moc, právo a autoritu žít z jeho síly a ne ze své. Ale k tomu je potřeba poznat, kým v Kristu jsem, co to znamená, když jsem nové stvoření, když jsem Boží svatý a milovaný. A nejen to vědět, ale přijímat to a přilnout k tomu. Přilnout k Ježíši tak, že jsme jedno, on ve mě a já v něm. Dále je potřeba si být vědom, co mám, když jsem s ním jedno a přemýšlet o tom, co s tím, co mám, udělám. A o tom všem byly všechny programy na konferenci, semináře a workshopy, kterými jsme se snažili mladým lidem, kteří tam byli, pomoci vstoupit do reality jejich života v Kristu. V sobotu večer jsme prožili několik hodin v uctívání a přesto, že navenek se až tolik nedělo, v Duchu to byl velmi významný čas. Mnoho mladých lidí bylo dotčeno Duchem svatým a prožilo zmocnění k tomu, do čeho je Bůh volá, ať už je to jejich životní povolání, nebo jasné zkoncování s hříchem. Mě osobně (Martinu) Bůh uzdravil z bolesti zad a od kašle. Spali jsme na zemi a mě se v křeči zablokovali svaly na zádech a krku, což provázela bolest nejen zad, ale také hlavy. Odpoledne mě Mirka záda promasírovala, což bylo velmi příjemné, ale uvolnit křeč ve svalech se nepodařilo. Při večerním uctívání mi křeč zcela povolila a přesto, že jsem pak opět spala na zemi, záda zůstala naprosto uvolněná, a to jindy po spaní na zemi mívám problémy ještě několik dnů po tom. Kašel jsem měla už 14 dnů a zejména večer se kašel vždy zhoršoval. Budila jsem tím kašlem holky, které spaly ve stejné místnosti se mnou, ale v sobotu při usínání jsem už žádný kašel neměla a od té doby nemám. Chvála Bohu za uzdravení. Konference byla úžasná a Bůh mocně jednal v životech mladých lidí, kteří tam byli a my věříme, že to nebylo jen pro tu chvíli, ale že to bylo pro celý jejich život. Bůh chce zabrat tuto zemi pro Ježíše a tito mladí lidé jsou ti, skrze které svůj záměr ustkuteční. Chvála Bohu a Vám díky za modlitby.

Na fotky z konference se můžeš podívat tady.


XML feed